Czy to dobry pomysł na biznes internetowy?


mariusznowak
Posty: 27
Rejestracja: 13 maja 2016, 12:19

Czy to dobry pomysł na biznes internetowy?

Postautor: mariusznowak » 19 wrz 2016, 13:30

Witam. Od dłuższego czasu myślę o stworzenie własnego serwisu WWW. Chcę żeby portal internetowy dawał mi w przyszłości korzyści majątkowe. Poszukuje jakieś dochodowej niszy, żeby konkurencja nie była za wielka. Zastanawiałem się nad czymś takim jak ten portal. Nie musi to być akurat ta tematyka, ponieważ jest mi ona obca. Myślałem bardziej o branży motoryzacyjnej. Może portal, który ma ogłoszenia mechaników samochodowych z całej Polski. Do końca nie mam sprecyzowanej na taki serwis. Ogólny pomysł to portal, który posiada wizytówki firm na których zarabiam za wystawienie ogłoszenia. Czy takie przedsięwzięcie w obecnych czasach ma jeszcze rację buty?
Rodzinne zabawy, imprezy firmowe gdzie zaprasza się także dzieci, to coraz powszechniejsze rozwiązania wykorzystywane przez dyrektorów firm. Tego typu imprezy firmowe są dobrze odbierane przez zaproszonych pracowników. Co więcej, jest to doskonały wstęp do wspaniałej integracji firmowej, jakże odmiennej od typowych wyjazdów integracyjnych.

Rzecz jasna powodzenie integracji pracowników zależne jest od wielu czynników. Trafione pomysły i ich wdrożenie, skalkulowanie konkretnego budżetu, umiejętne wyszukanie odpowiedniego miejsca i czasu, kiedy wszyscy pracownicy, ich rodziny spotkają się na wspólnej zabawie pod patronatem firmy. W jaki sposób to wszystko powinno wyglądać? Jakiego typu korzyści odnoszą zarówno organizujący, jak i goście?

Niezależnie od wielkości przedsiębiorstwa, rodzaju zatrudnienia, zanim pomyśli się o sukcesie integracji poprzez imprezę firmową, trzeba mieć jasny pogląd tego, jak kształtują się relacje, atmosfera w firmie. Dlaczego ma to takie znaczenie? Skoro zakłada się, iż piknik firmowy może być miejscem integracji, nawiązywania silniejszych więzi pomiędzy pracownikami, ich rodzinami, nie może być sytuacji, iż relacje między ludzkie są kiepskie. Może to odbić się przykładowo na frekwencji, jakości zabawy w trakcie imprezy firmowej przygotowanej przez firmę. Kiedy zaś stosunki między pracownikami są przyzwoitym poziomie, to impreza firmowa dla pracowników wraz z rodzinami będzie sukcesem, dającym dobry kapitał na przyszłość, gdy mowa o dobrych relacjach międzyludzkich.
Umiejętne przygotowanie imprezy firmowej kluczem do udanej integracji.

Organizacja imprez firmowych, pikników firmowych dla pracowników musi bazować przede wszystkim na znakomitym pomyśle i dobrej organizacji. Koszt co prawda ma znaczenie, ale przecież nie każda firma będzie mogła przygotować wielogodzinne spotkanie z dużą liczbą atrakcji. Dlatego słusznie jest rozpoznać potrzeby pracowników, znać liczbę dzieci, w jakim wieku będą się znajdowały. Poprzez to prościej jest zaplanować atrakcje na imprezie firmowej dla rodzin, efektywnie rozpisać budżet. Najważniejsze to zapewnienie zabaw, które zainteresują wszystkich.

Kardynalnym błędem jest kompletnie nieumiejętne przygotowanie się do potrzeb zaproszonych gości. Przygotowanie atrakcji, z których nikt nie będzie korzystał. Przygotowanie programu, który nie zachęca uczestników, zamiast integracji, ciekawej zabawy, proponuje zażenowanie, chęć opuszczenia miejsca pikniku, imprezy firmowej. Rozczarowanie pracowników, a szczególnie ich dzieci w żaden sposób nie przełoży się na integrację.

Często się zdarza, iż pracownicy nie mają najmniejszej ochoty, aby wyruszać na spotkanie firmowe, integrację, pozostawiając rodziny w domach. Dlatego, szczególnie tam, gdzie duża liczba pracowników to osoby z rodzinami, koniecznym staje się organizowanie imprez firmowych z rodzinami, których jedną z głównych korzyści będzie integracja.

Dobrze zorganizowane imprezy firmowe w Radomiu https://e-cen.pl/2022/09/02/czym-wlasciwie-jest-terapia-wisceralna-oraz-gdzie-mozemy-ja-zrobic/ można zorganizować również w hotelu. Spotkania rodzin pracowników w ramach imprezy firmowej, to także możliwość pokazania bliskim życia zawodowego, poznania współpracowników, z którymi się pracuje, również przełożonych. Dobrze nawiązane kontakty, nowe relacje z pewnością przyczyniają się nie tylko do prawidłowej integracji, ale też choćby do odpowiedniej atmosfery w samym miejscu pracy.

podobne tematy:
maxkolonko
Posty: 7
Rejestracja: 19 maja 2016, 11:44

Czy to interesujący pomysł na biznes internetowy?

Postautor: maxkolonko » 19 wrz 2016, 14:00

Cześć. Z tego co mogłem wyczytać, to nie masz koncepcji na biznes w Internecie i chcesz zrobić klon działających już rozwiązań, lub co gorsza szukasz gotowej recepty na sukces. Nie tędy droga przyjacielu. Jeżeli myślisz poważnie o portalu ogłoszeniowym to po na początku musisz zrobić porządny biznesplan działania. Wyślij maile do kilku firm i powiedz co potrzebujesz. Wtedy otrzymasz szacunkowy kosztorys takiego portalu WWW. Później dowiedz się się o warianty i koszty jego promocji w Internecie. Znając te dane posiadasz już rozeznanie o kosztach jakie musisz ponieść w pierwszym roku działalności. Przez ten okres twój portal internetowy nie będzie przynosił żadnych przychodów. Dlatego powinieneś się przygotować na jego dotowanie z własnej kieszeni. Nie gra tu roli czy będzie to transport medyczny osób chorych czy serwis dla prawników. Nikt nie zapłaci za reklamę na nowo powstałym portalu. Tak to kształtuje się w rzeczywistości.

podobne tematy:

Wróć do „Strefa luzu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości