Sprawdzona obrobka cnc Warszawa - jaka stolarnia


mariusznowak
Posty: 27
Rejestracja: 13 maja 2016, 12:19

Sprawdzona obrobka cnc Warszawa - jaka stolarnia

Postautor: mariusznowak » 06 gru 2017, 11:10

Wielu z was nie wie co to jest obróbka CNC? Praktycznie każdy z nas posiada w domu rzeczy, które przeszły obróbkę CNC. Ale nie ma o tym zielonego pojęcia. Obróbka CNC polega na przetworzeniu surowego materiału do zadanych przez nas rozmiarów. Przeważnie są to różnego typu płyty MDF, które są przeznaczone do wyrobu mebli.

No dobrze wiemy już co oznacza obróbka CNC w teorii. Natomiast sporo z nas chciała by się dowiedzieć jak wygląda cały proces obróbki CNC od A do Z. Cały proces obróbki CNC jest świetnie przedstawiony we wpisie pod tytułem obróbka CNC Warszawa - to właśnie ten wpis umożliwi nam opisanie całego przebiegu obróbki CNC od A do Z. Obróbka CNC rozpoczyna się od zaprojektowania komputerowych projektów. Projekty te posiadają finalne kształty elementów, z których zostaną zbudowane meble. Po wykonaniu projektów następuje czas na właściwe działanie, czyli obróbkę CNC. Do maszyny są podawane płyty MDF, które zostaną sfrezowane do odpowiednich wymiarów i kształtów. Wykonanie zaokrąglonego boku nie jest problemem. Całym procesem obróbki CNC zawiaduje komputerowy sterownik. Dzięki temu otrzymane elementy charakteryzują się bardzo dużą jakość wykonania. Zakres błędu jest minimalny i w rzeczywistości niezauważalny dla ludzkiego oka.

Następnie tak obrobione płyty MDF są wykończane. Widoczne boki są ozdabiane właściwymi laminatami, które są w kolorze płyty meblowej. Po tym zabiegu otrzymujemy już gotowy element, który jesteśmy w stanie wykorzystać do wykonania gotowych mebli. Należy pamiętać, że proces obróbki CNC jest kluczowym etapem, który zaważy na jakości przyszłych mebli. Wszelki zarysowania płyty MDF w następnych etapach będzie trudno zamaskować. Dlatego tak kluczowe jest wybranie odpowiedniej firmy, która posiada nowoczesny sprzęt do obróbki CNC. Nie powinniśmy kierować się wyłącznie najniższą ceną usługi. Na rynku są dostępne różnego rodzaju maszyny, które różnią się precyzją oferowanej obróbki CNC. Te najtańsze maszyny nie są wstanie zrobić precyzyjnych otworów lub skomplikowanych kształtów. Poprzez co sprzedawane przez naszą firmę meble będą o wiele gorszej jakości. Też brak możliwości zrobienia złożonych kształtów uniemożliwi nam konkurowanie z innymi wykonawcami.

Wróć do „Strefa luzu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość