Czy to dobry pomysł na biznes internetowy?

mariusznowak

Czy to dobry pomysł na biznes internetowy?

Postautor: mariusznowak » 19 wrz 2016, 13:30

Witam. Od dłuższego czasu myślę o stworzenie własnego serwisu WWW. Chcę żeby portal internetowy dawał mi w przyszłości korzyści majątkowe. Poszukuje jakieś dochodowej niszy, żeby konkurencja nie była za wielka. Zastanawiałem się nad czymś takim jak ten portal: http://transportchorego.pl/transport-medyczny/warszawa . Nie musi to być akurat ta tematyka, ponieważ jest mi ona obca. Myślałem bardziej o branży motoryzacyjnej. Może portal, który ma ogłoszenia mechaników samochodowych z całej Polski. Do końca nie mam sprecyzowanej na taki serwis. Ogólny pomysł to portal, który posiada wizytówki firm na których zarabiam za wystawienie ogłoszenia. Czy takie przedsięwzięcie w obecnych czasach ma jeszcze rację buty?

podobne tematy:
maxkolonko

Czy to interesujący pomysł na biznes internetowy?

Postautor: maxkolonko » 19 wrz 2016, 14:00

Cześć. Z tego co mogłem wyczytać, to nie masz koncepcji na biznes w Internecie i chcesz zrobić klon działających już rozwiązań, lub co gorsza szukasz gotowej recepty na sukces. Nie tędy droga przyjacielu. Jeżeli myślisz poważnie o portalu ogłoszeniowym to po na początku musisz zrobić porządny biznesplan działania. Wyślij maile do kilku firm i powiedz co potrzebujesz. Wtedy otrzymasz szacunkowy kosztorys takiego portalu WWW. Później dowiedz się się o warianty i koszty jego promocji w Internecie. Znając te dane posiadasz już rozeznanie o kosztach jakie musisz ponieść w pierwszym roku działalności. Przez ten okres twój portal internetowy nie będzie przynosił żadnych przychodów. Dlatego powinieneś się przygotować na jego dotowanie z własnej kieszeni. Nie gra tu roli czy będzie to transport medyczny osób chorych czy serwis dla prawników. Nikt nie zapłaci za reklamę na nowo powstałym portalu. Tak to kształtuje się w rzeczywistości.